Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamız inceleyebilirsiniz.
 
Esenlik Sanal Market

Ürünlerinizi gün içinde evinize servis edebiliriz.

Kategoriler

Hakkımızda


Hakkımızda

14 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi %100'ü Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan iktisadi bir teşebbüstür.

İdari Yapı: Esenlik AŞ'nin yönetim organizasyonu 1 Genel Müdür, ve Genel Müdürlüğe bağlı olarak çalışan birim sorumlularından oluşmaktadır.

Süpermarket İşletmeciliği, İnşaat Emlak, Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmeciliği, Canlı Hayvan Pazarı, Et Entegre ve Soğuk Hava Deposu, "Esenlik ve Nergis" markalı ürünleri, Kimya Fabrikası'nda ürettiği ürünler olmak üzere farklı iş kollarında 1990 yılından beri başarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz bünyesinde 638 kişi istihdam edilmektedir.

Kurulduğu tarihten bu yana her yıl Malatya ilinde en fazla vergi ödeyen kuruluşlar arasında yer alan Esenlik AŞ. Malatya'ya ticari faydalarının yanı sıra istihdam; sosyo ekonomik, kültürel sorunları ile yakından ilgilenmektedir.
Özellikle faaliyette bulunduğu alanlarda, piyasada fiyat istikrarının oluşmasında öncü rol üstlenmektedir.
1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Esenlik Şirketi, bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve yarattığı katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.320 milyonu aşan cirosu ile olarak sağladığı istihdam ile binlerce insanımızın ekmek kapısı olmuştur. Bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı  için yatırıma dönüştürmüştür..

Başlık Kısmı: BAĞIMSIZ DENETİM SÖZLEŞME BİLDİRİMİ
Bağımsız denetim resmi sicil: BDK/2015/172
Dönem: 2016
28.08.2016 tarih 2016/14 sayılı genel kurul kararına istinanen 10.09.2016 tarihinde "ŞENEME YORUM BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş." denetim firmasıyla anlaşma imzalanmıştır.