Hakkımızda

      14 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi %100'ü Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan iktisadi bir teşebbüstür.

İdari Yapı: Esenlik Ltd.Şti'nin yönetim organizasyonu 1 Genel Müdür, ve Genel müdürlüğe bağlı olarak çalışan birim sorumlularından oluşmaktadır.

Süpermarket İşletmeciliği, İnşaat Emlak, Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmeciliği, Canlı Hayvan Pazarı, "Esenlik ve Nergis" markalı ürünleri, Kimya Fabrikası'nda ürettiği ürünler olmak üzere farklı iş kollarında 1990 yılından beri başarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz bünyesinde yaklaşık 1.000 kişi istihdam edilmektedir.


      Kurulduğu tarihten bu yana her yıl Malatya ilinde en fazla vergi ödeyen kuruluşlar arasında yer alan Esenlik Ltd. Şti. Malatya'ya ticari faydalarının yanısıra istihdam, sosyo - ekonomik - kültürel sorunları ile yakından ilgilenmektedir.

Özellikle faaliyette bulunduğu alanlarda, piyasada fiyat istikrarının oluşmasında öncü rol üstlenmektedir.

 

      1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Esenlik Şirketi, bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve yarattığı katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir. 320 milyonu aşan cirosu ile olarak sağladığı istihdam ile binlerce insanımızın ekmek kapısı olmuştur. Bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı  için yatırıma dönüştürmüştür.   

BAŞLIK KISMI                                             BAĞIMSIZ DENETİM SÖZLEŞME BİLDİRİMİ

                                                                       BAĞIMSIZ DENETİM RESMİ SİCİL   :   BDK/2015/172

                                                                       DÖNEM                                               :    2016

YAZININ İÇERİĞİ                                        28.08.2016 TARİH 2016/14 SAYILI GENEL KURUL KARARINA İSTİNADEN 10.09.2016 TARİHİNDE "ŞENEME YORUM BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş." DENETİM FİRMASIYLA ANLAŞMA İMZALANMIŞTIR.