Beton Elemanları

Yüzlerce ürün çeşidi ve 70.000 m2 üretim alanı…
Esenlik Beton Elemanları Malatya Belediyesi tarafından, kentin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarına kaliteli çözümler üretmek ve en iyi hizmeti sağlamak amacıyla 1995 yılında kuruldu. 
2011 yılına kadar karo fabrikası olarak faaliyetlerini sürdüren Esenlik Beton Elemanları Birimi, aynı yıldan itibaren hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış, 2011 yılında kompozit kilit taşı fabrikası ve 2012 yılında beton boru fabrikası ile beraber beton elemanları ürün çeşitliliğinde bölgenin en büyük üretim tesisi haline gelmiştir.
Esenlik Beton Elemanları Fabrikası’nda beton ve betonarme boru, parke-taş, bordür, dekoratif taşlar, karo ve cephe kaplama taşları üretimi yapılmaktadır.Teknolojik kaliteli üretimi, uzman teknik kadrosu, yenilikçi ve araştırmacı kimliği ile ekonomik ve çağdaş çözümler sunarak Malatya ve çevre illerde kamu kuruluşları ile birlikte özel sektöre de hizmet sunmaktadır.
Üretim teknolojisi, ürün çeşitliliği, yüksek kalite standartları ile yapı 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olan Esenlik, bütün ürünlerini TSE kalite standartlarına uygun olarak üretmektedir. Esenlik, TS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi’nin yanı sıra TS EN ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi ve Kalite Güvence Sistemini tesislerinde uygulamaktadır.
Çağdaş ve modern  ortamlar oluşturmak için teknolojik üretim yapan, her türlü gereksinime cevap veren geniş ürün yelpazesi ve üstün dayanım verimliliğiyle geleceğin mekanlarını oluşturmaktadır.
Birinci önceliği kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, yaşanabilir çağdaş ortamlar hazırlamaktır. Ürünlerimiz; caddeler, sokaklar, parklar, bahçeler, apartman ve site önleri, yollar, otoparklar, erozyon kontrollü bölgeler ile endüstriyel alanların alt yapı, kanalizasyon ve çevre düzenleme inşaatlarında kullanılmaktadır.
Bölgenin en büyük üretim tesisi
Ürettiği ürün çeşitliliği ve kalitesi ile markalaşan fabrikamız, Türkiye’nin en gözde tesisleri arasında yerini alırken, bölgenin en büyük üretim tesisi unvanına sahiptir.
Teknolojinin ileri seviyede kullanıldığı üretim tesisleri. 
Ürün çeşitleri farklı renk ve desenlerle çeşitlendirilerek 350 ye yakın ürün çeşidine ulaşılmıştır.

 

www.meston.com.tr