‘Büyükşehir’e Büyük Yatırımlar’

Türkiye’deki kentsel dönüşümün en güzel örneklerinden birini yaşadığımız Malatya’mızda ana damarlar alt yapısıyla birlikte modernize edilmiştir. 

5-10 değil, 50-100 değil, tam tamına 200 cadde yenilenmiştir. Göztepe’den Tandoğan’a,  Melekbaba’dan  Taştepe’ye kadar, Yeşiltepe’nin bütün bölgeleri olmak üzere,  Çöşnük  ve diğer tüm bölgelerimizin yolları ile birlikte şehrimizin can damarları Kışla, Hastane, İnönü, Sağlık, Mehmet Buyruk, Aytaç Paşa, Cengiz Topel, Hasan Bey caddeleri tamamen yenilenmiş, çağa uygun, insanımıza değer hale getirilmiştir.  Nihayet Malatya’nın görünen yüzü olan, Malatya’nın kimliğini ortaya koyan Çevre Yolu geçişi, batı ve doğu giriş çıkışları tamamı bitirilmiştir.

 

 Tüm çalışmalar metraj olarak ortaya konduğu zaman 1.500.000 m2 kaplama yapılarak, rekor denebilecek bir başarının ortaya koyulduğu görülmektedir. Bununla birlikte yapılan işlerin, alt yapısı kapsamında 110 km. üzerinde drenaj sistemleri yapılmıştır.
Günümüz modern şehircilik anlayışında, kaldırım yüksekliğinden kaldırım genişliğine, aydınlatmasından otopark ceplerine varıncaya kadar bu hizmetlerde kabul gören bir standart vardır. Özellikle üst yapı çalışmalarımız alışılagelmişin dışında, modern dünya standartlarına uygun yapılmıştır.

İnşaat alanlarında yaptığı yatırımlarla, Malatya’da büyük bir eksikliği gideren Esenlik, toplamda 50.000 m2 alanda Beton Elemanları bünyesinde, karo, kompozit, kilit taşı, beton boru ve kumlamalı kilit taşı fabrikalarını tamamlayarak Malatya ve bölgenin hizmetine sunmuştur. Bölgeye hitap eden bir konuma gelen Beton Elemanları, bölgede şehrin alt ve üst yapılarına çok önemli katkı yapmaktadır.
2010 - 2011 yılı içinde Esenlik Genel Merkezi İDARİ BİNA hizmete girdi. 6100 metrekare kapalı alana sahip idari bina içerisinde aynı zamanda Yeşiltepe sakinlerine hizmet edecek, 500 m2 marketimiz ve kira gelirleri şirketimize ait 9 adet toplam 500 m2 dükkân hizmete açılmıştır.

 

- 2.100 m2 kapalı alana sahip Kimya Fabrikası yapımı gerçekleştirilerek hizmete girdi. Hal Binası Çevresi Düzenleme, Mezarlık ve Şehitlik etrafı düzenleme, Bakırcılar Çarşısı Çatı Kaplama, Kernek Meydanı Peyzaj Düzenleme çalışmaları örnek hizmetlerimizden bazılarıdır.

Kilit taşı, bordür ve harçlı döşeme yapan ustalardan ve düz işçilerden oluşan tadilat ekibiyle şehrin muhtelif yerlerinde Maski, Park Bahçeler, Pegaz, Aksa Elektrik ekipleri tarafından  bozulan yol ve kaldırımların tamiratlarının gerçekleştirilmesi gibi işler de insanımıza sunduğumuz hizmetlerimiz arasındadır Esenlik bünyesinde faaliyet gösteren bütün birimlerin boya, tesisat, bakım ve onarım işleri de yine birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.