Esenlik Kazandırıyor Kampanyası Sona Erdi

520 bin kişi Esenlik Kazandırıyor Kampanyasına katıldı. Halkıyla paylaşmayı kendine şiar edinen şirket 11 otomobil ile birlikte 50’den fazla müşterisine de farklı farklı hediye dağıtarak kampanyayı amacına ulaştırmıştır.

 

‘Esenlik gibi kurumlara ihtiyacımız var’

Kazandığımızı paylaşmak bizim için ilk kuraldır diyen Genel Müdür Hulusi Boyraz; ‘Her seferinde vurguluyoruz Esenlik belediyemizin, şehrimizin ve bölgemizin önemli kuruluşu.  Gelişen büyüyen her şeye katkısı olan bir kurumdur. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız  Ahmet Çakır’ın son yıllarda ki hedefleri, misyonu ve  destekleri ile daha da büyümüştür. İki güne eşit olan ziyandadır hadisi gereği her gün büyüyor ve gelişiyor.  Çok güzel çalışmalara ve işlere imza atıyoruz. Esenlik gibi kurumlara özellikle ihtiyacımız var. Şehrin üretimini, sosyal dokusunu geliştirme anlamında bu tür kurumlara ihtiyacımız var. Çok güzel projeler, işlerle Esenlik yoluna devam edecek ve daha güzel projelerle karşınıza çıkacak’ dedi.

‘Türkiye hep birlikte bu kirli operasyonlara dur diyecek’

Türkiye üzerinde kirli oyunların döndüğünü ifade eden Boyraz; ‘Gözümüzün önünde Halep’te yaşananlar tarihin en büyük trajedisi, modern dünyanın iflası. Bu olay bizlere Müslümanların ne kadar güçlü kuvvetli olması gerektiğini gösterdi.  Özellikle batılı güçlerin ne kadar ikiyüzlü olduğu ortaya çıktı ve dünya gerçekten İslam’ın adaletini arıyor. Özellikle son zamanlarda ülkemize yönelik ve ülkemizin siyasi iradesine yönelik yapılan olaylar artık karanlık güçlerin aleni bir şekilde bize operasyon yaptığını göstermektedir. Bunların hepsi yolumuzu, irademizi kırmaya yönelik çalışmalar. Çok şükür öyle bir şeye vesile oluyor ki dün bir araya gelmeyen kendi içimizdeki küçük itirafları abartan vatandaşlarımız şuanda bu oyunları alenen görüyor. İnanın dünden daha çok dik duracak ve inanıyorum bu irade bunların hepsinin üstesinden gelecek. Yeter ki biz şevkimizi kırmayalım yatırımlarımıza devam edelim’ ifadelerini kullandı.

‘Halkımız Esenlik’e güveniyor’

Esenlik’in milli bir marka olduğunu hatırlatan Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu; ‘Esenlik hemşerilerimizin gündelik hayatında önemli bir yeri olan yaklaşık 3 bin çalışanıyla 1990 yılından bu yana şehrimizin ticari, sosyal ve ekonomik hayatında önemli bir katkısı olan şirket. Son dönemde  Türkiye’de  yerlilik ve millilik vurgusu  yapılırken Malatya üzerinde sanırım Esenlik’i bu anlamda  %100 yerliliğine vurgu yapmadan geçmek doğru olmaz diye düşündüm. Malatyalı hemşerilerimizin Esenlik’e olan güveniyle 26  yıldır önemli bir çözüm ortağı. 3  bin çalışanı 3 kişiyle çarpsanız 9-10 bin aileye katkı sağlayan böylesine ciddi bir yapının daha güzel günlere, daha farklı alanlara bu ülkeye hizmet vereceğine inanıyorum’ şeklinde konuştu.  

‘Millî birlik beraberlik içerinde bu hizmetleri yapmalıyız’

Malatya Hacı Bektaşı Veli Kültür Vakfı Başkanı Hasan Meşeli; ‘Malatyamıza sosyal ticari ve diğer kültürel alanlarda çok büyük atılımlar yapan 26 yıldan beri Malatya’mızın sosyal hayatına çok önemli hizmetler veren şirketimizi takdir ediyorum. Günümüz Türkiye’sinde millî birlik beraberlik içerinde bu hizmetleri yapmalıyız. Türkiye’mizi güçlendirmek ve medeniyet seviyesine ulaştırmalıyız. Büyük bir misyona sahip olan orta doğuda ve İslam Cumhuriyetleri arasında parlayan bir yıldız olan Türkiye’mizin düşmanları vardır ancak bu düşmanların asla bizlere güçleri yetmeyecek’ dedi.

Esenlik’in son dönemlerde Malatya’ya çok faydalı olduğunu söyleyen MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin; ‘Son dönemlerde Malatya’da özellikle et ürünlerinde çok güzel çalışmalar yaptığını,  kaliteli ürünler ürettiklerini biliyoruz. Üretmiş olduğu bu ürünleri de Türkiye’nin hemen hemen her yerine pazarlamaktadır, bu üretim ve pazarlama ile birlikte paranın tamamının Malatya’ya kaldığı ve katma değerinin Türkiye’ye yayıldığı bir sistem ortaya çıkacaktır. Malatya Büyükşehir Belediyesi gücünü arkasına alarak yurt dışına pazarlama yapmaktadır. Türkiye’de Nergis markasını hızlı bir şekilde bir marka haline geleceğini düşünüyorum. Esenlik’in yaptığı çalışmaların Malatya ekonomisine büyük bir katkı sağladığını biliyorum’ dedi.