4 ‘İl il yöresel ürünler fuarı’ kapılarını açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl Dördüncüsü düzenlenen ‘4. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ kapılarını ziyaretçilere açtı.

Büyükşehir Belediyesi Fuar alanında gerçekleşen açılış ile Malatyalılar, Türkiye’nin farklı lezzetleriyle ve yöresel ürünleriyle buluştu. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş,, Malatya’nın kültürel değerlerini tanıtmak ve şehrin ekonomik anlamda canlanmasına katkı sunmak amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlediği olan ‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı  kapılarını Malatyalılar için açtı. Edirne’den Kars’a yöresel ürünleri Malatya’da ziyaretçilerinin beğenisine sunan “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” her yıl daha da güçlenerek hizmet sunmaya devam ediyor. Vatandaşlar, ülke çapında farklı lezzetlerin sergilendiği fuar alanında yapılan ikramların yanı sıra uygun fiyatlarla birinci elden ürünlere ulaşmış olmanın keyfini yaşıyorlar.

 

Fuarı aynı zamanda ekonomik kalkınmaya da katkı sunuyor. Bir yandan sektörde yer alan firmaların birbirleriyle iş ilişkilerine ve işbirliğine zemin hazırlayan fuar, diğer yandan da oluşturulan Pazar ilke ekonomik canlanmayı sağlıyor. Binlerce tüketicinin ziyaret ettiği fuarda katılımcı firmalar ürünlerini pazarlama imkanı buluyorlar.4 bin 800 metrekarelik alana açılan olan fuara 35 ilden 100’ü aşkın firmanın katılım sağlıyor.Edirne'den Kars'a Farklı lezzetlerin buluştuğu "İl İl Yöresel Ürünler Fuarı'nda ilk günde büyük yoğunluk yaşanıyor.
Esenlik standı ziyaretçi akınında uğradı.

Bölgede sektöründe söz sahibi olan ve markalarıyla öne çıkan Esenlik Standı ziyaret eden Malatya Akparti Milletvekili Bülent TÜFENKÇİ,ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur POLAT, ESENLİK Standında Ziyaretçilere "Nergis Kavurma" ikram ettiler.

Fuar 28 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.